Üç Kuruş dizisinin senaryosu Neşet Ertaş’ın kemiklerini sızlattı

Show TV ekranlarında Pazartesi akşamları yayınlanan Ay Yapım imzalı Üç Kuruş dizisinin ilk bölümü yayınlandı. Dizi 1 Kasım Pazartesi akşamı reyting sonuçlarına göre Total’de Fox’un iddialı dizisi Yasak Elma’dan sonra ikinci en çok izlenen yapım olurken AB Grubunda ise 4. sıradan listelere giriş yaptı.

DİZİDE NEŞET ERTAŞ HAYRANLARININ TEPKSİNİ ÇEKEN SAHNE

Üç Kuruş’ta İrfan karakterini canlandıran Diren Polatoğulları’nın dizinin giriş sahnesinde araçla yolda giderken Neşet Ertaş’ın Yolcu türküsünü dinledikten sonra aracına çarptığı bir adamı soğukkanlılıkla öldürdüğü sahne merhum Neşet Ertaş hayranlarının tepkisini çekti.

Ozanlık geleneğinin son temsilcisi olarak kabul edilen Neşet Ertaş’ın hayatı boyunca sevginin önemi ve değerini vurguladığı dizelerin dizide seri katilin cinayetleri işlerken fon müziği olarak kullanılması ünlü türkücünün mezarında adeta kemiklerini sızlattı.

Neşet Ertaş hayranları, “Nerde bir türkü söyleyen görürsen korkma yanına otur. Çünkü kötü insanların türküleri yoktur!” diyen ozanın söylediğinin aksine dizide işlenen vahşet hikayesine sosyal medya ve Ekşi Sözlük’te tepkilerini dile getirdi.

ÜÇ KURUŞ DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Başrollerini Uraz Kaygılaroğlu, Ekin Koç, Damla Makar, Nesrin Cavadzade gibi isimlerin paylaştığı Üç Kuruş dizisinin konusu, “Çıngıraklı’nın “koruyucusu” konumundaki mafya lideri Kartal (Uraz Kaygılaroğlu) ile Organize Büro’nun gözü kara komiseri Efe (Ekin Koç) arasındaki kovalamaca bir cinayet vakasıyla ters yüz olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir