Tıkalı su giderini tamir eden tesisatçı altın bileklik buldu

Manisa’da tıkalı su giderini açmak için çağrılan tesisatçı, tıkalı boruda bulduğu altın bilekliği sahibine teslim etti. Borudan çıkan altın bilekliğin bir yıl önce düşürüldüğü öğrenilirken, sahibi sevinçten havalara uçtu.

Manisa’nın Alaşehir ilçesinde su tesisatı tamirciliği yapan Sefa Kayacık, Fatih Mahallesi’nde bir müşterisinin kapanan su borusunun tamiratı için evine gitti. Zemin katta oturan müşterisi gider borusunun tıkalı olduğu için, evde su taşmaları olduğunu söyledi. Sefa Kayacık makinesiyle, kanalda kapalı olan yeri tespit edip, kanal borusunu kırarak, makine ile temizlemeye başladı. Makine ile temizlerken, makinenin ağzına çeyrek altınlı bilekliği fark etti.

TEKER TEKER KAPILARI ÇALDI

Bilekliği temizledikten sonra 10 dairelik apartmanın kapılarını teker teker çalan Kayacık, “Apartman sakinlerine ‘Kanala kaçmış, her angi bir kayıp eşyanız var mı?’ diye sordum. Hiç kimse kayıp bir eşyası olduğunu söylemedi. En son zemin katta oturan ve beni boruyu temizlemem için çağıran müşterime ‘Kayıp bir şeyiniz var mı? dedim. O da bir yıl önce çeyrek altın kaybettiğini söyledi. Nasıldı diye sordum, o da borudan çıkan bileklikli çeyrek altını tarif etti ben de ‘Alın bu sizin’ diyerek sahibine teslim ettim. Müşterim olan kadın, altının hediye olduğunu ve bir yıldır aramadık yer bırakmadığını söyleyerek, teşekkür etti” dedi. (İHA)

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir