Sergen Yalçın: Artık bazı şeyleri söylemek lazım

Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın, Trabzonspor karşılaşmasının ardından konuştu.

Süper Lig’in 12. haftasında Trabzonspor’a sahasında 2-1 yenilen Beşiktaş’ta teknik direktör Sergen Yalçın, mücadelenin ardından açıklamalarda bulundu. Yalçın, oynadıkları futbolun ve gidişatın iyi olmadığını belirtip, “Bu oyunlar ve skorlar Beşiktaş’a yakışmıyor” dedi ve şu ifadeleri kullandı;

“Artık tabi bazı şeyleri söylemek lazım. Bu sezonki gidişatımız beklentinin altında. Artık bunu söyleyebiliriz. İki tarafın da iyi oynadığı bölümler oldu ama bizim istediğimiz oyunu oynayamadık. Bunun neticesinde iki devrenin de bitmesine çok yakın anlarda yediğimiz goller…”

“İNŞALLAH BU DÖNGÜNÜN İÇERİSİNDEN ÇIKARIZ”

“Oyundan kopmak ve nerede olduğunun bilincinde olmamak böyle goller getiriyor. Üzgünüz. Burada sorumlu doğal olarak benim. Bazı şeyleri düzeltmek için benim çalışmam gerekiyor. Sezon başından beri bir döngünün içerisindeyiz. İnşallah bu döngünün içerisinden çıkarız. Buradan nasıl çıkarız, problemleri belirleyip onların çözümlerini bulup, daha iyi performans sergilemeliyiz. Bu oyunlar ve skorlar Beşiktaş’a yakışmıyor.”

“ÇÖZÜM BULMAMIZ GEREKİYOR”

“Çoğu oyuncumuz milli takıma gidiyor, kalan oyuncularla antrenman yapacağız ve hazırlık maçı yapacağız. Oyuncular sakatlık problemleri yaşadılar, dönüşler kolay olmuyor. Yorulan, fiziken düşen oyuncuları değiştirmek zorunda kaldık. Pjanic de çok hazır değil, Alex hazır değil, N’Koudou en fazla 15-20 dakika oynayabilir dedik. Arka arkaya maçlar oyuncuların da psikolojisini bozuyor, çok sağlıklı bir ortam oluşmuyor. Bizim çok kısa sürede bunların çözümünü bulmamız gerekiyor.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir