Pelin Öztekin’den duygulandıran Rasim Öztekin paylaşımı

Türk tiyatrosunun usta sanatçısı Rasim Öztekin, kalp krizi nedeniyle tedavi gördüğü hastanede 8 Mart’ta hayata gözlerini yumdu. Ani ölümüyle başta ailesi olmak üzere herkesi yasa boğan sanatçının, oyuncu kızı Pelin Öztekin ise sosyal medya hesabından babasına özlemini dile getirdi.

Pelin Öztekin, Rasim Öztekin’i yıllar önce çekilmiş bir videoyla andı. Öztekin paylaşımına, şu notu düştü; “Bazı mesajlar var hala dönüp bakamadığım, okuyup, cevap veremediğim ama yinede silemediğim.”

“Bugün, tam şuan o mesajlardan biriyle istemsizce bakıştık. Nedensizce mesaja bastım ve karşıma bu video çıktı. Ferruh abi çekmiş, sanırım 4 veya 5 yaşımdayım. Bazı hatıralar vardır gelip kalbinize oturur ya, oturdu!”

“KEŞKE HEP ÇOCUK KALSAM”

“Annemin güzelliği ve Babamdan aldığım belki de ilk oyunculuk dersim. Videodan çıkamıyorum, “Keşke hep çocuk kalsak” lafını hiç bu kadar derinimde hissetmemiştim. Çok özledim be ÇOK!” notunu düştü.

“BEN ARTIK BÜYÜDÜM BABA”

Öte yandan Öztekin, babasının vefatından bir hafta sonra beraber çekilen karelerini yayınlayarak duygusal bir paylaşım yapmış ve şu ifadeleri kullanmıştı:

“Her şey ne kadar hızlı, aynı gidişin gibi Babiş. Sanki dün kulağına ‘kal benimle, ben daha o kadar büyümedim’ diye fısıldayan ben değildim. Sen yine erken davrandın kaptan! Yaka iğnesi gibi boynunda uyuttuğun, omuzunda taşıdığın, tekneden denize attığın, elinden tutup maça götürdüğün, babasını hayranlıkla sahnede izleyen, babasını ustası yapıp o yolda ilerleyen o minik kız çocuğu bir gecede büyüdü. Ben sonunda büyüdüm baba.”

“BENİM İLK AŞKIM, HAYRANI OLDUĞUM DAĞIMDIN”

“Bugün bir hafta oldu, özlediklerinin, ustalarının, dostlarının yanına göçeli. Daha ne çok anı biriktirip, yaşananlara gülüp geçecektik, sen yine bana akıllar verecektin ben ‘offf baba yaaa’ diye şımarıklık yapacaktım. Fazla erken değil miydi bu didişmeleri bırakıp gitmek için? Sen benim ilk aşkım, kahramanım, hayranı olduğum dayanağımdın.”

“Babalar kızlarının ilk aşkıdır lafını anlamayanlara inat o aşk en çok bize yakıştı Babiş. Yüzümün, gülüşümün en çok benzediği adam, babam. Senin kızın olmak benim için nasıl büyük bir gurursa, ömrüm boyunca senin yolundan gitmek de benim için o kadar kıymetli olacak. Elveda sana benim daimi yol göstericim. İyi ki senin kızınım, iyi ki sen Babiş. Seni şimdiden çok özlüyorum. Seni çok ama çok seviyorum Rasoş’um…”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir