Müzik festivali izdihamı sonrası Travis Scott ve Drake’e tazminat davası

ABD’nin Texas eyaletine bağlı Houston kentinde, geçtiğimiz günlerde düzenlenen Astroworld Müzik Festivali’nin açılış gecesi bir faciaya sahne oldu.

8 KİŞİ ÖLDÜ, 300 KİŞİ YARALANDI

Binlerce kişinin katıldığı festivalde çıkan izdiham sonucu 8 kişi hayatını kaybetmiş, yaklaşık 300 kişi yaralanmıştı.

1 MİLYON DOLARLIK TAZMİNAT DAVASI AÇTI

Yaralananlar arasında bulunan 23 yaşındaki Kristian Paredes, Travis Scott ve Drake ile birlikte organizasyon şirketlerine dava açarak, 1 milyon dolarlık tazminat talep etti.

KALABALIĞI KIŞKIRTMAKLA SUÇLANDILAR

Paredes, Scott ve Drake’i kalabalığı kışkırtmakla suçlayarak, organizasyon şirketi Live Nation’ın yeterli güvenlik ve tıbbi hizmetleri sağlamadığını öne sürdü. Scott ve Drake, kendilerine açılan tazminat davası hakkında henüz yorum yapmadı.

“TÜM MÜVEKKİLLERİMİZ İÇİN ADALETİN PEŞİNDEYİZ”

ABD’li avukat Ben Crump ise yaptığı açıklamada, izdihamdan etkilenenleri temsil edeceğini duyurarak, “Bu trajik ve önlenebilir olayda zarar gören tüm müvekkillerimiz için adaletin peşinde olacağız” ifadelerini kullandı. Crump, şu ana kadar 21 yaşındaki Noah Gutierrez adına dava açarken, ilerleyen günlerde diğer kurbanlar için de davalar açması bekleniyor.

SCOTT, DAHA ÖNCE DE DAVALIK OLDU

ABD’nin Arkansas eyaletinde 2018 yılında düzenlediği konser sırasında seyircileri sahneye çıkmaya teşvik etmekle suçlanan Scott, kamu düzenini bozmakla suçlanmış ve olayda yaralanan 2 kişiye yaklaşık 7 bin dolar ödemişti.
Öte yandan izdihamın ardından festivalin ikinci ve son günü iptal edilmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir