Leonardo DiCaprio tarikat liderini canlandıracak

Oscar ödüllü Leonardo DiCaprio, dünya tarihinde en büyük toplu intihar eyleminin sorumlusu olarak bilinen tarikat lideri Jim Jones’u oynamaya hazırlanıyor.

ABD’li oyuncu Leonardo DiCaprio’nun yeni bir film projesinde 1970’lerde tanınan tarikat lideri Jim Jones’u canlandıracağı açıklandı.

MGM, oyuncu ile görüşmelerin son aşamada olduğunu bildirdi. DiCaprio, ayrıca filmin yapımcılarından biri olacak. Filmin senaryosunu ise Scott Rosenberg yazacak.

918 TARİKAT ÜYESİ TOPLU İNTİHAR ETMİŞTİ

Jim Jones’un kurucusu olduğu Halklar Tapınağı ismindeki dini tarikat, 18 Kasım 1978’de Guyana’nın Jonestown yerleşim bölgesinde 918 tarikat üyesinin toplu intiharı ile dünya gündemine oturmuştu.

Halklar Tapınağı’nı 1955’te Indianapolis’te kuran Jones, 1970’lerde Hıristiyanlığı reddederek kendisini Tanrı olarak ilan etmişti.

1974’te Guyana’da Jonestown’u kuran Jones, ABD hükümetinin baskısından arınmış sosyalist cennet olarak nitelediği yerleşkede inananlarıyla birlikte yaşamaya başlamıştı.

İnsan hakları ihlalleri yapıldığı iddiaları üzerine Amerikan hükümeti bölgeye ABD Temsilcisi Leo Ryan liderliğinde bir heyet göndermiş, ancak Ryan, diğer dört kişiyle birlikte tarikat üyeleri tarafından öldürülmüştü. Hemen sonrasında ise 304’ü çocuk 918 tarikat üyesi siyanür içerek intihar etmişti.

Leonardo DiCaprio, son olarak Adam McKay’ın “Don’t Look Up” ve Martin Scorsese’nin “Killers of the Flower Monn” filmlerinde rol aldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir