Lady Gaga: Dokuz ay İtalyan aksanıyla konuştum

35 yaşındaki Oscar ve Grammy ödüllü şarkıcı ve oyuncu Lady Gaga, İngiliz Vogue dergisine kapak pozu verdi. Ünlü isim, yeni filmi ‘House of Gucci’ hakkında konuştu.

Lady Gaga, filmde, İtalyan moda evi Gucci’nin kurucusu olan eski eşi Maurizio Gucci’yi öldürmek için bir tetikçi kiralamakla ilgili kamuoyuna çokça duyurulan bir davada suçlu bulunan Patrizia Reggiani’yi canlandırdı. Lady Gaga, Patrizia Reggiani karakterine bürünürken bazı psikolojik zorluklar yaşadığını anlattı.

“BİR BUÇUK YIL BOYUNCA REGGIANI GİBİ YAŞADIM”
Sanatçı, rolünü anlatırken, “Role çalışmaya başlayalı üç yıl oldu. Dürüst ve şeffaf olacağım; bir buçuk yıl boyunca Reggiani gibi yaşadım. Dokuz ay aksanlı konuştum. Kameralar kapandığında da bunu asla bırakmadım” dedi.

Ailesinin İtalyan kökeni olan ABD’li sanatçı, Bir anda saçımı boyamak zorunda kaldım ve baktığım her şeyi, dokunduğum her şeyi, parayı nerede ve ne zaman görebileceğimi fark edecek şekilde yaşamaya başladım” diye konuştu.

“SETTE ONUN GİBİ YAŞIYOR VE KONUŞUYORDUM”
“Filmi tamamlarken bazı psikolojik zorluklar yaşadım” diyen Lady Gaga, “Otel odamda Reggiani gibi yaşıyor ve konuşuyordum. Sette onun gibi yaşıyor ve konuşuyordum. Bir gün İtalya’da bir şapkayla yürüyüşe çıktığımı hatırlıyorum. Yaklaşık iki ay boyunca hiç yürümemiştim ve panikledim. Film setindeyim zannettim” ifadesini kullandı.

“ATALARIMI GURURLANDIRMAK İSTEDİM”
Gaga, “Bu filmi yapmak hayatımın en önemli deneyimiydi, çünkü her günün her dakikasında İtalya’daki atalarımı ve daha iyi bir hayata sahip olabilmem için ne yapmak zorunda kaldıklarını düşündüm” diyen Lady Gaga, “Sadece onları gururlandırmak istedi. Bu yüzden kötü bir kadını değil, gerçek hayattan bir kadın karakterini oynamaya karar verdim” dedi.

FOTOĞRAFLAR: SPLASH NEWS/ BACKGRID USA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir