‘İstanbul’un Renkleri’ Beyoğlu’nda

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Kültür Daire Başkanlığı’nın destekleri ile gerçekleştirilen ve küratörlüğünü Işıl Çelik’in yaptığı Galatasaray Lisesi önündeki sergide sanatçının İstanbul konulu 32 fotoğraf yer alıyor.

Sergide İmdat Akgün fotoğrafları ile köklü tarihine karşın hiç yaşlanmayan sürekli devinim halinde olan şehrin geçmişi ile bugünü arasında bağ kuruyor. İstanbul’un gerçek renklerini zaman zaman dijital renklerle buluşturan fotoğrafçı sergiye dair şunları söylüyor:

Sabahın erken saatlerinde Sirkeci’de karşıdan karşıya geçmeye çalışan insan kalabalığının telaşını, Karaköy – Kadıköy vapurunda balıkları besleyen genç bir kadının şefkatini, Galata Köprüsü’nün müdavimi balıkçıların sabrını, Balat’ın tarih kokan dar sokaklarında karşıma çıkan mavi gökyüzünün yaşattığı umudu, bir üst geçitten şehrin kalabalığını seyreden çocuğun hayallerini, Süleymaniye Camii’nde gün batımı ile yaşanan huzuru, Atatürk’ün Sarayburnu’nda Anadolu’ya yüzünü dönmüş heykelindeki gururu göreceksiniz, belki fotoğraflarımda…

İmdat Akgün kimdir?

1991’de Erzurum’da doğdu. Eğitimimi Eskişehir Anadolu Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde tamamladı. Hobi olarak başladığı grafik tasarım, daha sonra mesleği haline dönüştü. Anı biriktirmek için başladığı amatör fotoğrafçılık serüveninde manzara fotoğrafçılığına yöneldi. Türkiye’nin birçok bölgesinde, şehrinde fotoğraflar çekti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir