Bütün ülke onun için ağlıyor: Mendonca’nın annesi tabutu başında yıkıldı

Önceki gün Minas Gerais yakınlarında düşen uçakta yaşamını yitiren Brezilya’nın önde gelen sanatçılarından Marilia Mendonca ülkeyi yasa boğdu. Annesinin tabutu başında çekilmiş görüntüleri ise yaşanan dramı ve üzüntüyü gözler önüne serdi.

Brezilya, ülkenin meşhur şarkıcılarından Marilia Mendonca’nın ölümüne ağlıyor…

Ülkenin en sevilen sanatçılarından biri olan Mendonca’nın ölümü hayranlarını yasa boğdu.

Minas Gerais eyaletinde düşen uçakta yapımcısı Henrique Ribeiro, Abicieli Silveira Dias Filho ve pilot ve yardımcı pilotla birlikte yaşamını yitiren Mendonca’nın cenaze töreninde acı görüntüler vardı.

Uçağın neden düştüğüne dair bir açıklama yapılmadı.

Annesi tabutu başında fenalaşırken çok sayıda hayranı da alanın etrafında uzun kuyruklar oluşturdu.

2019 yılında albüm kategorisinde Latin Grammy ödülünü kazanarak şöhrete kavuşan 26 yaşındaki Marilia Mendonca’nın uçağının neden düştüğü henüz bilinmiyor. Yetkililer incelemelere devam ettiklerini açıklarken Brezilya hükümeti de, “Marilia Mendonca, yerel Brezilya müziği ve kültürü için bir miras bıraktı. O kesinlikle unutulmayacak” açıklamasını yaptı.

Geçen yıl Brezilya’da Covid-19 sebebiyle sokağa çıkma yasaklarının olduğu bir dönemde YouTube üzerinden canlı konser kaydı paylaşan Mendonca’yı 3.3 milyon insan izlemiş ve bu sayı bir rekor olarak kayıtlara geçmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir