Batshuayi geride kaldı! Geçtiği tek isim Negredo…

4 gol ve 1 asistle oynayan Beşiktaş’ın yıldız forveti Michy Batshuayi, son yıllarda görev alan golcüler Gomez, Aboubakar, Love ve Burak’a skor katkısı bakımından yaklaşamadı.

Chelsea’den 1 yıllığına kiralanan ve transferiyle büyük ses getiren Michy Batshuayi’nin şu ana dek Beşiktaş karnesi pek iç açıcı değil… Ligde 4 gol ve 1 asistle oynayan Belçikalı yıldız, geçmiş senelerde görev alan forvetlerin gerisinde kaldı. 2015-16 sezonundaki
şampiyonlukta büyük pay sahibi olan Mario Gomez, 12 haftalık bölümde 8 gol atmıştı. Bir sonraki sezon dümene geçen Aboubakar da 4 kez ağları sarstı. Abou’nun ikinci dönemindeki gol sayısı ise 12 maçta 8.

GELECEĞİ BELİRSİZ

36 YAŞINDA Beşiktaş forması giyen Vagner Love bile Batshuayi’yi solladı. Brezilyalı forvet, 2017-18’de 12 maçta 9 gol atmayı başarmıştı. Burak Yılmaz da 9 gollük performansıyla siyah-beyazlılara büyük katkı vermişti. Alvaro Negredo da Belçikalı forvet gibi sezona sönük başlamıştı. İspanyol forvet, 12 haftalık bölümde sadece 2 gol atabildi. Sakatlık riski bulunan Batshuayi’nin kalan haftalarda Beşiktaş’a nasıl bir katkı vereceği en çok merak edilen konuların başında.

TEDAVİ İÇİN İNGİLTERE’DE

SAKATLIĞI bulunan Michy Batshuayi, milli arada tedavisinin hızlanması için harekete geçti. Belçikalı forvet, İngiltere’ye gitti ve tedavisinin son bölümüne burada devam edilecek. İngiliz doktorlar ile Beşiktaş’ın sağlık heyeti sürekli görüşme halinde olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir