Batman’da 10 kez kalbi duran ‘Mavin’ hayata tutundu

Batman’da yaşayan Dilbirin ve Abdullah Yüce çiftinin 3 yaşındaki kızları Mavin,  ‘hidrosefali hastalığı’ sebebiyle Eğitim Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.

Kafa içi boşluğunda genişleme tespit edilen Mavin, durumu ağırlaşınca yoğun bakım ünitesinde tedaviye alındı.

93 GÜN TEDAVİ GÖRDÜ

Yoğun bakımdaki 93 günlük tedavi sürecinde Mavin’in defalarca duran kalbi, doktorların müdahalesiyle yeniden çalıştırıldı.

“FARKLI ZAMANLARDA TOPLAM 10 KEZ KALBİ DURDU”

Yüce’nin hastalığının kontrolsüz şekilde ağır ve çoklu organ yetmezliğine sebep olduğunu ifade eden Yavuz, “Farklı zamanlarda olmak üzere tam 10 kez kalbi durdu ve kalp masajı yapmak zorunda kalındı. Bunun yanında diğer tüm destek tedavilerine devam edildi. Beyin cerrahisi tarafından hastalığına yönelik tedavi uygulamaları yapıldı. Mavin’e ilk hastanede uzun süre yoğun bakımda akciğer makinesine bağlı hastaların evde takibine olanak sağlayan trakeostomi (nefes borusu açma) işlemi yaptık. Ayrıca beslenme problemi olan kronik bakım hastalarının daha iyi beslenme ve enerji ihtiyaçlarının giderilmesini sağlamak üzere yapılan gastrostomi (mideye beslenme boşluğu açma) işlemi de hastanemizde ilk kez bir çocuk hastada uygulandı. 93 günlük yoğun bakım zorlu sürecinin ardından Mavin’imiz artık evinde takip edilebilecek duruma geldi. Yaşam mücadelesini büyük bir mucizeyle kazandığını görmek de bize kısmet oldu” diye konuştu.

“BİZE BİR HAYAT BAĞIŞLADINIZ, BU BİR MUCİZE”

Mavin’in yaşama tutunmasında emeği geçen tüm sağlık çalışanlarına teşekkür eden annesi Dilbirin ve babası Abdullah Yüce, gözyaşlarıyla, “Bize bir hayat bağışladınız, bu bir mucize. Allah hepinizden razı olsun” dedi.

TABURCU OLDU

Hayata tutunmayı başaran Mavin taburcu edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir