Aziz dizisinin oyuncuları kimler, nerede çekiliyor? Aziz konusu nedir, oyuncu kadrosunda kimler var?

Aziz dizisi bu akşam yayın hayatına başlıyor. Murat Yıldırım ve Damla Sönmez dizinin başrol oyuncuları arasında yer alıyor. Dizinin proje tasarımcı ise Necati Şahin. Dizinin çekimleri ise birçok ilde gerçekleştiriliyor. Peki Aziz dizisi oyuncuları kimler? Aziz dizisi nerede çekiliyor?

AZİZ DİZİSİ OYUNCULARI KİMLER?

Murat Yıldırım, Damla Sönmez, Simay Barlas, Ahmet Mümtaz Taylan, Fırat Tanış, Güven Murat Akpınar, Eren HacısalihoğluSuzan Kardeş, Füsun Demirel, Meral Çetinkaya, Ayten Soykök, Elif Sönmez, Baran Akbulut, Cenan Çamyurdu, Haydar Köyel ve Berkay Akın.

AZİZ DİZİSİ KONUSU NEDİR?

Aziz dizisinde Antakya’da zengin bir ailenin oğlu olan Aziz’in yaşamı izleyicilerle buluşacak. Yıldırım, Aziz Payidar adlı bir karaktere hayat verecek.Antakya’nın en büyük ve tek halı üreticisi olan Payidar ailesinin oğlu Aziz Payidar (Murat Yıldırım) refah ve zenginlik içinde bir hayat sürdürmektedir. Fransız delegesi Mösyö Pierre’in (Fırat Tanış) oğlu Teğmen Andre’yi öldürmesiyle Aziz’in kaderi değişir; doğduğu toprakları, biricik aşkını kısacası sahip olduğu her şeyi geride bırakmak zorunda kalır. İki yıl sonra öldü zannedilirken geri dönüşü herkes için beklenmedik olur. Artık hiçbir şey eskisi gibi değildir.Aziz sahip olduğu her şeyi kaybetmekle kalmamış, Fransız işgali altındaki Antakya bıraktığından daha kötü bir hal almıştır. Üstelik ilk aşkı Dilruba (Damla Sönmez) da amcası Galip Payidar’ın (Ahmet Mümtaz Taylan) oğlu Adem (Güven Murat Akpınar) ile nişanlanmıştır. Her şeye sil baştan başlamak zorunda kalan Aziz, verdiği hayat mücadelesi ile küllerinden yeniden doğarken; basit bir köylü kızı olan Efnan’ın (Simay Barlas) beklenmedik bir şekilde hayatına girmesi ile duygusal anlamda da ikilemde kalacak, yaşadığı yoğun duygu karmaşası sonrasında zamanla hem kendini hem de gerçek aşkını bulacaktır.

AZİZ DİZİSİ NEREDE ÇEKLİYOR?

Aziz dizisi, Sakarya, İstanbul ve Hatay’da çekiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir