Astrolojik gerçekler: 12. ev hakkında bilmeniz gereken 10 gizemli şey

Bilinçaltını temsil eder

Astrolojide 12. ev, bilinçaltı dahil olmak üzere gizli olan her şeyi temsil eder. Bu, insanların erişemedikleri veya yüzleşmekte zorlandıkları için saklamayı tercih ettikleri bilgileri içeren zihin alanıdır. Bilinçaltı, insanların sezgisel olarak algıladığı ama aynı zamanda inkar ettiği şeyleri saklar. Balık burcunda doğan veya Balık ve 12. ev teması güçlü olan kişilerin sezgilerinin kuvvetli olması da bununla ilgilidir. Bilinçaltı ile yakın temas halindedirler.

Rüyalarımız ve uyku düzenimizle ilgili ipuçları verir

Kabuslar, berrak rüyalar, kalitesiz uyku, uykusuzluk veya çok uyumak gibi uykuyla ilgili konular 12. evle ilgilidir. Normalde iyi uyuyan biri son birkaç haftadır dört saatlik uykuyla yaşıyorsa 12. evindeki hareketlere bakmak gerekir. Neptün gezegeninin hareketleri ve diğer gezegenlerle yaptığı açılar da rüyalarımızı ve uyku düzenimizi değiştirebilir.

Geçmiş yaşamlar ve reenkarnasyon 12. ev konusudur

Herkes geçmiş yaşamlara ve reenkarnasyona inanmaz. Temsil ettiği 12. ev gibi gizemlidir. Ancak geçmiş yaşamlara ve reenkarnasyona inanıyorsanız doğum haritanızda 12. evinizden izinin sürülebileceğini bilmelisiniz. Hiç görmediğiniz bir ülkeye hissettiğiniz bağ, açıklanamayan fobiler, hayatınızda bir türlü bağınızı koparamadığınız dönemsel olarak gelip giden kişiler vs. geçmiş yaşamlarınızla ilgili olabilir. Açıklayamadığınız bu duyguları ve olayları bir astrolog rehberliğinde anlamlandırabilirsiniz.

Karma sadece Tarkan’ın en sevdiğiniz albümü değil

Karmayı basit bir şekilde sebep ve sonuç olarak açıklayabiliriz. Pozitif veya negatif değildir, nötrdür. Her şey bir sebep-sonuç döngüsünde ilerler. 12. ev astroloji haritasında karmanın evidir. Yukarıda bahsettiğimiz geçmiş yaşamlardan gelen insanlar veya geçmiş aksiyonlarımızın sonuçlarının 12. evden takip edilebileceği gibi gezegen transitleri sırasında 12. evinizdeki hareketlilik, size karmik aksiyonlarınızın sonucu olarak zorluklar veya ödüller getirebilir. Bu karmik aksiyonlar hem bu hayatta yaptıklarınız hem de geçmiş yaşamdan getirdikleriniz olabilir.

Sırlar odasıdır

Herkesin bir sırlar odası vardır ve bu sırlar odası doğum haritanızda 12. evdir. Sırlar odanızda saklayacağınız sırlar, gizli korkularınız veya eşinizi aldattığınız gerçeği olabilir. Hepsini bu odada kilitli tutuyoruz.

İnziva evidir

Bu evin gizlilikle, sırlarla ilgili olduğunu söylemiştik. Sağlıkla ilgili konular 6. evin konusu olsa da özellikle hastanede yatmak, bitkisel hayat, narkoz ve rehabilitasyon gibi dünyanın geri kalanından uzaklaştığımız, inzivaya çekildiğimiz konular 12. evle ilişkilendirilir. Gökyüzündeki bazı gezegen transitlerinde 12. evinizin aldığı etkiye bağlı olarak bir hastalık sebebiyle inzivaya çekilmek zorunda kalabilir veya içinize kapanıp evden çıkmak istemeyebilirsiniz.

Hapisle ilişkilidir

Biri hapisteyken, ister gerçek anlamda olsun ister kendi hapsinde veya birinin hapsinde, tecrit edilmiştir. 12. ev tecriti yönettiği için hapishaneler 12. ev kapsamına girer. Örneğin, ele maşalı öğretmen olarak adlandırılan Satürn’ün bu eve yaptığı sert bir açı, hapsedilme duygularına neden olabilir. Böyle zorlu geçiş gerçekleştiğinde, insanlar acı gerçeklerine bakmak zorunda kalabilir. Başkalarının yanında olmakta zorlanabilir. Bu nedenle, bu geçişin doğası ve konumu nedeniyle birçok insan kendi zihninde hapishaneler yaratır. Bununla birlikte, bu tecrit gerçekleriyle yüzleşmeleri için gereklidir.

Gizli düşmanlıklar bu evin konusudur

Bir insan için, hayatında ondan hoşlanmadığını açıkça belli eden birinin olmasından daha kötü ne olabilir? Arkadaş gibi davranan ve onları arkadan bıçaklayan kişiler tabii ki. Başka bir deyişle, bu sahte arkadaş gizli bir düşmandır. 12. evdeki bazı hareketler veya 12. evin aldığı açılar hayatınıza gizli düşmanları getirebilir.

Manevi bağlantılarımız ve psişik yeteneklerimiz 12. evle ilgilidir

Birinin doğum haritasında 12. evine bakarak ruhani ve psişik tarafıyla ilgili çok fazla şey söylenebilir. Tanrıyla nasıl bağlantı kurduğumuz, kurup kuramadığımız, medyumik özelliklerimiz, sezgilerimizin ne kadar kuvvetli olup olmayacağı hakkında 12. ev önemli ipuçları verir. Gezegen transitleri sırasında 12. evin aldığı açılar sezgilerimizi kuvvetlendirebilir, bulanıklaştırabilir, dua etme ihtiyacı getirebilir, manevi tarafımızla ilgili pek çok değişiklik yaratabilir.

Neptün’ün keşfinin ardından anestezi bulunmuştur

12. evin yöneticisi olan Neptün gezegeninin keşfi ile anestezinin keşfi birbirini takip eder. Bu, 12. evin ve Balık burcunun doğası hakkında önemli ipuçları verir. Bağımlılıklarımız, uyuşturulmaya olan ihtiyacımız 12. evden takip edilebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir